5 sposobów na osiągnięcie industrialnego stylu w Twoim domu

5 sposobów na styl industrialny w Twoim domu

Industrialne wnętrza w Twoim domu

Industrialne aranżacje wnętrz to jeden z wielu projektów, które ludzie starają się osiągnąć w swoich domach. Być może jesteś jednym z nich? Być może nowoczesne projekty, style glamour lub skandynawskie nie są tym, co wyobrażałeś sobie dla swojego domu. Dla Ciebie wygląd industrialny jest tym jedynym.

Przestrzenie te przypominają  czasy  , gdy w XX wieku rosła era wzornictwa przemysłowego . W tym czasie inżynierowie i rzemieślnicy pracowali ramię w ramię, przy czym Ci pierwsi byli odpowiedzialni za tworzenie rzeczy, a Ci drudzy za ciągłe ulepszanie produktu. Były to zazwyczaj urządzenia i inne wynalazki. Cała ta magia wydarzyła się w dawnych przestrzeniach przemysłowych, które są obecnie wynajmowanymi mieszkaniami.

Industrialne wnętrza to zbliżone do dawnych przestrzeni przemysłowe, te puste pomieszczenia pozostały z wysokimi sufitami, dużymi oknami i odsłoniętymi rurami od sufitu do ścian. Zamiast robić totalny remont, ludzie przy nim pracowali. Teraz szkieletowy makijaż i męskie podteksty są estetyką, którą wielu chce we własnych domach – nawet tych, które nie mieszkają w tych budynkach mieszkalnych. Jeśli chcesz zrobić to samo, oto kilka świetnych sposobów, które możesz dodać do swojego domu, aby osiągnąć ten sam wygląd i styl.

Wyeksponowane metalowe rury

Odsłonięty wygląd metalowej rury to dusza tego gatunku. Będąc elementem charakterystycznym, Twój dom nie może obejść się bez niektórych rur w tej aranżacji. Aby subtelnie zrekompensować brak rur w Twojej przestrzeni, zintegruj je z meblami i armaturą. Ponieważ świetnie nadają się do wielu zastosowań, możesz zamontować parę lub dwie na ścianie, aby podeprzeć drewnianą płytę i stworzyć półki. Możesz również użyć ich do zrobienia wieszaka na ubrania, wieszaka na ręczniki lub użyć ich jako karniszy. Charakterystyczny czarny lub miedziany metalowy wygląd jest kluczem do sukcesu.

Akcent ceglanego muru w Twoim domu

industrialne wnętrza z cegłą na ścianie w salonie piękności.

Jest powód, dla którego cegły stały się podstawą w fabrykach zamienianych w mieszkania. To głównie dlatego, że podobnie jak metalowe rury, ludzie nie mogą tak naprawdę nic innego, jak tylko pracować. Zgadza się. Odsłonięte ceglane ściany, które widzisz w tych miejskich mieszkaniach, najprawdopodobniej są tymi samymi, których użyto do budowy tego miejsca. Cegły gliniane  są odporne i trwałe, pomimo trwających od wieków warunków klimatycznych i wojen. Naprawdę wytrzymują próbę czasu. Industrialne wnętrza dosłownie muszą pojawić się w tym stylu.

Można jednak zastosować płytki imitujące starą cegłę. Cegła dekoracyjna to produkt który do złudzenia wygląda ja stara cegła. Taki element jest świetnym zamiennikiem w miejscach gdzie nie ma możliwości wyeksponowania cegły spod tynku. Ten materiał dekoracyjny wzbudzi zainteresowanie u gości w Twoim domu. Montaż takich płytek jest dziecinnie prosty a decydując się na starą cegłę zastanów się nad kolorem fugi. Fogowanie starej cegły to bardzo ważny element ceglanej ściany.

Drewniane dodatki

Industrialne wnętrza to bez wątpienia dodatki z drewna. Mówiąc o drewnie, nie pozbywaj się jeszcze swoich starych drewnianych mebli. Drewno i metal to świetny duet w industrialnym wnętrzu. Wyobraź sobie: meble w odcieniach brązu rozstawione w salonie, uzupełniając przestrzeń ciemnymi rurami, które są strategicznie umieszczone dla funkcjonalności i estetyki. Nie wspominając o tym, że drewno ma tę właściwość, że daje poczucie domowej atmosfery. To świetna równowaga między ciepłem i zimnem stali. Niesamowite drewniane elementy, które można dodać do domu, to stolik kawowy z drewnianej skrzyni, zwykła drewniana komoda lub duże drewniane drzwi przesuwne.

Neutralna paleta kolorów

Wiedza o tym, jakie kolory wybrać, to podstawa, którą każdy musi posiąść, niezależnie od tego, jaki projekt chce wybrać w swoim domu. Bezpieczna, niezawodna paleta byłaby wykonana z neutralnych kolorów. Biorąc pod uwagę wszystkie elementy wokół, takie jak brązowe, czarne, szare, białe i czerwonawo-brązowe ściany. Dom jest Twoim płótnem które jest czyste i tylko czeka na artystę do wykonania Twojego arcydzieła.

Końcowe przemyślenia

Osiągnięcie stylu industrialnego jest łatwiejsze niż myślisz. Wystarczy wiedza o tym, jakie elementy sprawiają, że przestrzeń ma industrialny wygląd. Aranżacje dostępne w internecie pomogą Ci dostrzec wybrane elementy i udekorować je według własnego uznania. 

Industrialne wnętrza zawierają istotne elementy historyczne. To, co kiedyś było przestrzenią wspólną dla innowatorów i rzemieślników, jest teraz miejscem komfortu i odpoczynku dla innych ludzi. Kto by pomyślał?

Przewiń do góry